close
تبلیغات در اینترنت
شکوه عزاداری مردم بناب در عاشورای حسینی تصاویر
سایت دانش آموزان قره چپق

سخن بزرگان :

جدید ترین مطالب
آخرین مطالب سایت
کانال تلگرام سایت تبليغات در سایت تبليغات در سایت تبليغات در سایت

انعکاس بناب:همزمان با ۱۳ آبان ۹۳ آیین عزاداری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا روز سه شنبه با حضور پرشور مردم در بناب برگزار شد.

انعکاس بناب:همزمان با ۱۳ آبان ۹۳ آیین عزاداری شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا روز سه شنبه با حضور پرشور مردم در بناب برگزار شد.

IMG_20141104_120308

 

به گزارش انعکاس بناب، شیفتگان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به رسم همه ساله و همزمان با عاشورای حسینی در شهرستان بناب با حضور در میادین شهر، مساجد و حسینیه ها ندای لبیک یا حسین سر دادند.

دوستداران اهل بیت(ع) در این روز در قالب دسته های زنجیرزنی و سینه زنی، عشق و ارادت خود را به امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.
در عاشورای حسینی آیین های عزاداری در این شهرستان با اندوه خاصی در مساجد و خیابان ها برگزار و نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران در مصلای اعظم بناب اقامه شد.
مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز در این روز در نقاط شهری و روستایی بناب با مداحی و تعزیه خوانی به بیان اهداف قیام سالار شهیدان و یاران باوفایش پرداختند.
برگزاری مجالس روضه خوانی و مداحی، شبیه گردانی، راه اندازی دسته های سینه زنی و زنجیرزنی از دیگر آیین های مذهبی بناب در این روز است.
در روستاهای این شهرستان بویژه روستای چلقایی، قره چپق، زوارق، خوشه مهر و دیگر روستاها ظهر عاشورا مردم درب منازل خود را به نام امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) باز می کنند و نذری می دهند.

همزمانی عاشورای حسینی با ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز موجب شد هیات های عزاداری در بین عزاداریهای خود شعارهای مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر دهند.

در میان این عزاداریها مردم بناب قبل از اذان ظهر پرچم اسرائیل و آمریکا را به آتش کشیدند.