close
تبلیغات در اینترنت
وضعیت طرح اصلاح اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجودر مجلس
سایت دانش آموزان قره چپق

سخن بزرگان :

جدید ترین مطالب
آخرین مطالب سایت
تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت تبليغات در سایت تبليغات در سایت

وضعیت طرح اصلاح اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجودر مجلس

وضعیت طرح اصلاح اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجودر مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه پارلمان گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درباره طرح اصلاحیه اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را بررسی کردند.

پس از بحث و تبادل نظر وکلای ملت، ماده واحده این طرح  دو بار به رای گذاشته شد که در هر دو بار نمایندگان به ماده واحده رای منفی دادند به همین دلیل طرح مذکور به کمیسیون آموزش ارجاع داده شد.

منبع:خبرگزاری فارس

 

**************************

ارجاع جزئیات طرح قانون سنجش و پذیرش دانشجو به کمیسیون آموزش/باهنر: پشت کنکوری‌ها نگرانی‌هایی درباره این طرح دارند

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت پس از بررسی ماده واحده طرح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها در مراکز آموزش عالی کشور، تصمیم گرفتند برای شفاف شدن جزئیات و رفع نواقص،‌ طرح مذکور را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارجاع دهند.
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده واحده طرح دوفوریتی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها در مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال 1392 برای اجرا در سال 95، با 111 رأی موافق، 53 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در صحن با این طرح مخالفت کردند.

براساس این گزارش پس از عدم رأی آوری جزئیات طرح دوفوریتی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها در مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال 1392 برای اجرا در سال 95، به دستور محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی طرح مذکور برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

گفتنی است در جلسه صحن علنی مجلس در هفته گذشته کلیات و دوفوریت طرح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها در مراکز آموزش عالی کشور رأی آورده بود.

محمدرضا باهنر درخصوص ارجاع طرح مذکور گفت: جزئیات طرح نیاز به اصلاحات ویرایشی دارد و باید توجه داشت که پشت کنکوری‌ها نگرانی‌هایی در این رابطه دارند که باید برطرف شود و نگرانی‌ها درخصوص طراحی سوالات مصحح و خود آزمون است و همچنین از بابت معدل‌های گذشته خود نگرانی دارند که به چه نحو باید معدل‌های کم جبران شود. بنابراین باید این موضوعات به صورت شفاف در متن بیاید./

منبع:خانه ملت